Newsletter Cherub Gallery - sierpień 2010 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Kolorowanie fotografii
Aby pokolorować bezbarwną fotografię lub podkreślić dodatkowymi barwami fotografię kolorową, należy skorzystać z pędzla ze zmienionym trybem na kolor.

Na początku tworzymy nową warstwę wybierając z menu Warstwa>Nowa>Warstwa (Layer>New>Layer). W wyświetlonym oknie dialogowym zmieniamy Tryb (Mode) ze Zwykły (Normal) na Nakładka (Overlay).
Akceptujemy OK.

Wybieramy narzędzie Pędzel (Brush Tool). Ustalamy na pasku opcji (u góry ekranu) miękką końcówkę pędzla, Tryb (Mode): Kolor (Color), parametr Krycie (Opacity) między 10 – 20%.

Klikamy w próbkę koloru narzędzia dostępną na przyborniku.
W wyświetlonym oknie dialogowym Próbnik kolorów (Color Picker) wybieramy dowolny odcień barwy, wedle własnych potrzeb.
Akceptujemy OK.

Malujemy po dokumencie nakładając nowy kolor lub wzbogacając istniejące już barwy.
Jeżeli zechcemy dokonać korekty malowania posługujemy się narzędziem Gumka (Eraser Tool).

Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

Kompozycje 4 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
W sprzedaży ukazała sie kolejna CD dla użytkowników Photoshopa. Tym razem jest to kolejna pozycja z gatunku kompozycji fotograficznych. Kompozycja składa się z grupy warstw. Wystarczy umieścić w kompozycji dowolną fotografię, aby otrzymać ciekawy efekt graficzny nad uzyskaniem którego należałoby spędzić wiele czasu. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku
Więcej>> 

Kompozycja fotograficzna 
cherub.pl 
photoshop.sklep.pl
Dla użytkowników z wykupionym abonamentem została udostępniona kompozycja fotograficzna z gatunku Kompozycji 4 dostępnych w Photoshop Sklep. Wystarczy wstawić do dokumentu dowolną fotografię aby uzyskać ciekawy efekt graficzny. Jak tego dokonać zostało opisane w tutorialu instruktażowym udostępnionym wraz z kompozycją.
Więcej>>

Zoomify 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Zomify to tutorial instruktażowy opisujący prezentację fotografii w technologii Zoomify. Za jej pomocą mamy możliwość zamieszczania w internecie obrazów o dużych rozdzielczościach.
Więcej>>

Precyzyjne pomiary 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Precyzyjne wykonywanie pomiarów to tutorial instruktażowy przedstawiający metodę wykorzystania Photoshopa, celem wykonania pomiarów długości i kątów na dokumencie. W materiale zastosowanie to zostało zobrazowane na przykładzie wykonania pomiarów długość krokwi wraz z kątem kalenicy zabudowania.
Więcej>>

Low Key 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Low Key to tutorial instruktażowy opisujący przemianę fotografii na tzw. Niski klucz. Uzyskanie efektu Low Key jest odwrotnością techniki High Key (tzw. Wysoki klucz). W tym przypadku naszym celem jest zmiana głównego tonu uzyskując duże, głębokie cienie na fotografii.
Więcej>>

Mieszanie warstw...
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Mieszanie warstw trybem Nakładka to znany z cherub.pl i odświeżony tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod wykorzystania mieszania warstw. W tym przypadku został wykorzystany tryb Nakładka (Overlay) dający najciekawsze efekty wizualne. Jest on najczęściej stosowanym podczas edycji w Photoshopie. Powoduje przyciemnienie najciemniejszych i rozjaśnienie najjaśniejszych pikseli na edytowanym dokumencie, mieszając ze sobą półcienie. Po takim zastosowaniu da się odróżnić obiekty leżące na różnych warstwach z ciekawym efektem nałożenia struktury na główny motyw dokumentu. W przykładzie została wykorzystana fotografia portretowa i zdjęcie skały, tworząc posągowy portret.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@neostrada.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2010 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.