Newsletter Cherub Gallery - marzec 2013 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Ustawienia dopasowań

Korzystając z palety Dopasowania (Adjustmets) i znajdujących się na niej poszczególnych dopasowań wpływających na korygowanie fotografii, mamy możliwość dokonania ich zapisu a następnie zastosowania na innych dokumentach edytowanych w programie. Zapisane ustawienia będą dostępne na liście ustawień predefiniowanych, widocznej na palecie.

Po dokonaniu korekty fotografii jednym z dopasowań dostępnych na palecie Dopasowania (Adjustments) należy rozwinąć jej menu i wybrać polecenie Zapisz ustawienia domyślne (Save … Preset).

Po zapisie będzie ono przechowywane w katalogu odnoszącym się do wybranego dopasowania:
Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets\nazwa dopasowania\nazwa zapisanego ustawienia

Aby ponownie wykorzystać zapisane ustawienie należy rozwinąć listę ustawień predefiniowanych widoczną na palecie Dopasowania (Adjustments).
Załadować ustawienie można również wybierając z menu palety poszczególnego dopasowania polecenie Wczytaj ustawienie (Load … Preset).

Cherub Gallery

wordpress

allegro

nk

facebook

twitter

youtube

Bestseller

photoshop.sklep.pl

Archiwum

Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

newsletter

Kompozycje komunijne 

photoshop.sklep.pl
Zbliża się czas Komunii Świętych. Już dziś zaplanuj oryginalny prezent w postaci ciekawych wydruków lub odbitek fotograficznych. Wystarczy umieścić w kompozycji fotografię aby uzyskać niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego dnia. Jak wstawić fotografię i edytować dokument zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku.
Więcej>> 

Zestaw komunijny 

photoshop.sklep.pl
Zestaw komunijny to płyta CD z zawartością sześciu motywów o tematyce komunijnej i tutoriale instruktażowe. Motywy zostały wyselekcjonowane z poszczególnych płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Zawartość idealnie nadaje się dla osób, które chcą uatrakcyjnić zdjęcia komunijne własnych pociech. Wystarczy wkomponować w dokumenty dowolne fotografie, aby otrzymać ciekawe efekty graficzne nad uzyskaniem których należałoby spędzić wiele czasu. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku.
Więcej>> 

Tablo komunijne 
 
cherub.pl
Dla użytkowników z wykupionym abonamentem został udostępniony dokument komunijny z gatunku Tablo. Wystarczy wstawić do dokumentu fotografie z rodzinnej uroczystości i wydrukować. Dokument składa się z warstw i jest przygotowany w rozmiarze A4 (3508 x 2480 pikseli) i rozdzielczości 300 ppi. Ramki można rozmieścić lub powielić w dowolnej ilości, wedle własnych potrzeb. Podgląd dokumentu.
Więcej>>

Ramka świąteczna 

photoshop.sklep.pl
Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Pobierz bezpłatną kartkę świąteczną, wstaw własne zdjęcie i złóż bliskim osobom życzenia. Kartka jest przygotowana jako warstwa Photoshopa w rozmiarach 15 x 10 cm. i rozdzielczości 150 ppi. Można ją wydrukować na domowej drukarce lub wysłać w postaci e-kartki.
Więcej>>

Tworzenie stykówki 

cherub.pl
W tutorialu instruktażowym został opisany sposób wykonania stykówki. Stykówką nazywamy dokument wypełniony miniaturkami fotografii. Tworzymy je w celu ułatwienia przeglądania i katalogowania zdjęć. Stykówka może również posłużyć za wkładkę do napędu CD/DVD informującą jaki zasób fotografii znajduje się na płycie.
Więcej>>

Photoshop Lightroom 4 

cherub.pl
Materiał pochodzi z książki Adobe Photoshop Lightroom 4. Podręcznik dla fotografów i został udostępniony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion. Przykładowy rozdział opisuje sposoby wprowadzania zdjęć do Photoshop Lightroom.
Więcej>>

Sekrety cyfrowej ciemni... 

cherub.pl
Materiał pochodzi z książki Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 4 i został udostępniony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion. Przykładowy rozdział opisuje importowanie i miejscową korekcję zdjęć.
Więcej>>

Photoshop tylko w dzierżawie? 

cherub.pl
Adobe bliskie zakończenia sprzedaży pudełkowych wersji. Kto wie – może za kilka lat oprogramowanie na fizycznych nośnikach będziemy oglądali tylko w muzeach? Najwięksi producenci komercyjnego software, którzy przez lata przyzwyczajali nas do ładnych pudełek i płyt CD/DVD, holograficznych naklejek i papierowych podręczników, idą w stronę cyfrowej dystrybucji swoich produktów.
Więcej>>

Dlaczego nie mogę wyciąć... 

cherub.pl
Kształty to głównie zdefiniowane ścieżki wektorowe a takie nie są edytowalne w sposób właściwy dla warstwy. Aby wyciąć Kształt (Shape) lub poddać go innej edycji narzędziami, należy skorzystać z poniższej instrukcji.
Więcej>>

Lightroom i CR 

cherub.pl
Firma Adobe udostępniła wstępne wersje produktów Photoshop Lightroom 4.4 i wtyczki Camera Raw 7.4. Standardowo zostały rozszerzone możliwości obsługi najnowszych modeli aparatów fotograficznych oraz wprowadzono kilka udoskonaleń. Więcej szczegółów na temat Lightroom i Camera Raw na stronie Adobe Labs.
Więcej>>

Photoshop Touch... 

cherub.pl
Adobe Photoshop Touch był dotąd dostępny jedynie dla tabletów z Androidem i iOS. Aplikacji daleko oczywiście do pełnowymiarowego Photoshopa, ale z możliwością pracy na warstwach i korzystania z masek daje ogromne możliwości i warto się nią zainteresować, jeśli ktoś potrzebuje programu do rysowania i retuszu na tablecie… a od dziś również na smartfonie z Androidem, co w obliczu rosnącej popularności urządzeń o ekranach mających 5 calu i więcej wcale nie jest złym pomysłem, oraz na iPhonie i iPodzie Touch.
Więcej>>

Kalendarze 2013 

photoshop.sklep.pl
Kalendarze to gotowe szablony dokumentów wspomagające projektowanie własnych kalendarzy na rok 2013. Wystarczy umieścić w dokumencie fotografię rodzinną lub dowolnie inną. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku. Nie czekaj na ostatnią chwilę. Już dziś przygotuj prezenty w postaci kalendarzy z własnymi fotografiami.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@op.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72

Copyright (C) 2009 - 2013 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.