Newsletter Cherub Gallery -marzec 2012 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Tworzenie kontenerów

Od wersji Photoshop CS3 doszła nowa przydatna funkcja tworzenia kontenera dającego możliwość zamieszczania w nim kilku filtrów stosowanych na obrazie.

Otwieramy dowolne zdjęcie.
Powielamy warstwę tła skrótem klawiaturowym Ctrl+J.
Wybieramy z menu Filter>Convert for Smart Filters.
W wyświetlonym oknie dialogowym akceptujemy OK.
Tym poleceniem utworzyliśmy kontener przypisany i widoczny na palecie Warstwy (Layers). Następnie na fotografii stosujemy dowolnie wybranych kilka filtrów.
Jak można zauważyć na palecie Warstwy (Layers) w utworzonym wcześniej kontenerze, mamy zamieszczone zastosowane filtry łącznie z maską wypełnioną kolorem białym.
W celu ukrycia dowolnie zastosowanego filtra należy ukryć ikonę oka widoczną przy jego nazwie.
W celu uruchomienia okna dialogowego i dokonaniu zmian wartości danego filtra należy dwukrotnie kliknąć jego nazwę. W każdym momencie procesu edycyjnego możemy zmienić położenie wybranego filtra. W tym celu należy uchwycić myszką jego nazwę i przenieść poniżej.
Przy nazwie każdego filtra znajduje się mała ikona suwaków. Po jej kliknięciu uruchamiamy okno dialogowe Blending Options zawierające takie ustawienia jak Tryby mieszania (Mode) i Krycie (Opacity).
Za pomocą widocznej maski możemy usunąć zastosowane filtry z dowolnej części obrazu. W tym celu uaktywniamy maskę widoczną na palecie Warstwy (Layers). Ustalamy na przyborniku kolor narzędzia czarny. Pędzlem z miękką końcówką i Kryciem (Opacity): 100% dokonujemy wymazania zastosowanych filtrów.
Chcąc przywrócić zastosowane filtry należy wypełnić maskę kolorem białym. W tym celu wybieramy z menu Edycja>Wypełnij (Edit>Fill). W wyświetlonym oknie dialogowym w polu Użyj (Use) wskazujemy Biały (White) i akceptujemy OK.

Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

 

Bokeh efekt 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Bokeh efekt to tutorial instruktażowy opisujący jeden ze sposobów uzyskania na fotografii efektu Bokeh. Efekt ten charakteryzuje się nieostrymi, rozmytymi obiektami znajdującymi się w polu głębi ostrości. Idealnie nadaje się do uzyskania ciekawych efektów tła na fotografiach portretowych i nie tylko.
Więcej>> 

Retro z wykorzystaniem ziarna 
photoshop.sklep.pl 
photoshop.sklep.pl
Retro z wykorzystaniem ziarna to tutorial instruktażowy opisujący jeden ze sposobów edycji fotografii stylizując ją na obraz reto. W tym przypadku uzupełnieniem jest wykorzystanie również na edytowanym obrazie elementu ziarna błony filmowej.
Więcej>>

Ramka świąteczna 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Pobierz kartkę świąteczną, wstaw własne zdjęcie i złóż bliskim osobom życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy. Kartka jest przygotowana jako warstwa Photoshopa w rozmiarach 15 x 10 cm. i rozdzielczości 150 ppi. Można ją wydrukować na domowej drukarce lub wysłać w postaci e-kartki.
Więcej>>

Retusz Art 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Retusz Art to tutorial instruktażowy opisujący jeden ze sposobów wykonania retuszu. Efektem jest bardzo plastyczny wygląd edytowanej fotografii.
Więcej>>

Fotomontaż w Photoshopie 
cherub.pl
cherub.pl
Materiał pochodzi z książki Fotomontaż w Photoshopie. Sekrety doskonałego wyboru i łączenia obrazów cyfrowych i został udostępniony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.
Więcej>>

Światła, ujęcie, retusz 
cherub.pl
cherub.pl
Materiał pochodzi z książki Światła, ujęcie, retusz. Od pustego Studia do gotowej fotografii i został udostępniony dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion.
Więcej>>

Photoshop CS6 beta 
cherub.pl

Do premiery pakietu Creative Suite 6 jeszcze trochę czasu, ale już teraz użytkownicy mogą zapoznać się z nowościami, jakie pojawią się w Adobe Photoshop CS6. Pojawiła się właśnie wersja beta popularnego programu.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@op.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2012 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.