Newsletter Cherub Gallery - luty 2011 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Automatyczna tonalność w Adobe Bridge

Uruchamiając dowolną fotografię w Camera Raw otrzymujemy możliwość wykonania automatycznej korekty tonalnej. Służy do tego opcja Automatyczne (Auto), dostępna w prawej części okna dialogowego, pod suwakiem Tinta.

Uruchamiając Photoshopa automatyczną korektę fotografii otrzymujemy wybierając z menu Obrazek>Dopasuj>Auto poziomy (Image>Adjustments>Auto Levels).
W najnowszych wersjach programu opcja Automatyczny (Auto) została przeniesiona do okna dialogowego Poziomy (Levels), które wywołujemy poleceniem Obrazek>Dopasuj>Poziomy (Image>Adjustments>Levels).

Przeglądając fotografie w Adobe Bridge mamy również możliwość wyświetlania ich z dopasowaniem tonalnym, przez co ich prezentacja będzie znacznie atrakcyjniejsza. W tym celu mając uruchomioną przeglądarkę Adobe Bridge wybieramy z jej menu polecenie Edycja>Preferencje Camera Raw (Edit>Preferences Camera Raw).
W wyświetlonym oknie dialogowym zaznaczamy opcję Zastosuj automatyczne dopasowanie tonów (Apply auto tone adjustments) dostępną w grupie Domyślne ustawienia obrazu (Default Image Settings).
Akceptujemy OK.
Po tym zastosowaniu na każdej fotografii przeglądanej w Adobe Bridge zostanie załadowana automatyczna tonacja. Największa różnica będzie zauważalna na fotografiach wykonanych na zewnątrz lub przy słabym oświetleniu.

Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

Dynamika Lab Color 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Tworzenie dynamiki w przestrzeni Lab to tutorial instruktażowy opisujący edycję fotografii z wykorzystaniem trybu kolorów Lab.
Więcej>> 

Nakładanie szumu 
photoshop.sklep.pl 
photoshop.sklep.pl
Nakładanie szumu to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod nakładania szumu na fotografię. Wykorzystanie szumu może być konieczne na obrazach, które zostały poddane znacznemu retuszowi, gdzie skóra wygląda na zbyt plastikową. Szum w takim przypadku spowoduje przywrócenie bardziej naturalnego wyglądu.
Więcej>>

PSD Gratis 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Software, użytkownicy Photoshopa mają dostęp do pełnego wydania w pliku PDF czasopisma PSD Photoshop.
Więcej>>

Obiekt pod skórą 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Obiekt pod skórą to tutorial instruktażowy opisujący uzyskanie efektu twarzy, obiektu lub innego elementu znajdującego się pod skórą.
Więcej>>

Tonowanie HDR 
photoshop.sklep.pl 
photoshop.sklep.pl
Tonowanie HDR to tutorial instruktażowy opisujący jeden ze sposobów zmiany charakterystyki fotografii. Efektem jest jej edycja z dynamicznym zakresem jasności. Aby uzyskać tak kolorystyczne obrazy wykorzystuje się metodę fotografowania w HDR (High Dynamic Range). Ogólnie mówiąc obrazy HDR to obrazy o wysokiej dynamice jasności. Ze względu na swoje właściwości techniczne pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów. Chcąc uzyskać dokument HDR należy połączyć w jeden obraz kilka fotografii tego samego obiektu lub sceny wykonanej w różnych ekspozycjach. W materiale została wykorzystana jedna fotografia .jpg i jedna z funkcji jaka doszła od wersji Photoshop CS5 o nazwie HDR Toning. .
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@neostrada.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2011 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.