Newsletter Cherub Gallery - luty 2013 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Przycinanie warstw

Przycinanie warstw wykonujemy na ogół między warstwą wektorową (tekst, kształt) i warstwą obrazu. Przycinaniem dokonujemy wypełnienia fotografią obszaru kształtu tekstu lub innego stworzonego obiektu.

Tworzymy dokument i wpisujemy dowolny tekst. Otwieramy fotografię do przycięcia. Narzędziem Przesunięcie (Move Tool) przenosimy ją do dokumentu z tekstem.

Wstawiona warstwa z obrazem powinna znajdować się nad warstwą tekstu. Zaobserwować to możemy na palecie Warstwy (Layers).

Wybieramy z menu Warstwa>Utwórz maskę odcinania (Layer>Create Clipping Mask).
Przycięcia można również dokonać na palecie Warstwy (Layers). W tym celu z wciśniętym klawiszem Alt klikamy linię oddzielającą warstwę tekstową i warstwę z obrazem. Po najechaniu myszką na tą linię kursor zmieni kształt w nałożone na siebie dwa koła.

Po dokonaniu przycięcia możemy dopasować obraz wedle własnych potrzeb. W tym celu należy użyć narzędzia Przesunięcie (Move Tool) lub polecenia Edycja>Swobodnie przekształć (Edit>Free Transform).

Cherub Gallery

wordpress

allegro

nk

facebook

twitter

youtube

Bestseller

photoshop.sklep.pl

Archiwum

Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

newsletter

Ramka Dnia Kobiet 

photoshop.sklep.pl
Ramka Dnia Kobiet to dokument życzeniowy z okazji Dnia Kobiet. Zrób bliskiej osobie prezent w postaci wydruku z jej zdjęciem. Wystarczy umieścić w dokumencie dowolną fotografię i wpisać własne życzenia. Tak przygotowaną kompozycje można wydrukować lub zamówić tradycyjną odbitkę fotograficzną.
Więcej>> 

Kartka Dnia Kobiet 

photoshop.sklep.pl
Kartka Dnia Kobiet to bezpłatnie udostępniona kartka życzeniowa z okazji Dnia Kobiet. Wpisz swoje życzenia i wykorzystaj dokument zamawiając odbitkę fotograficzną, drukując lub w innej kreatywnej formie.
Więcej>> 

Fotograf 
 
cherub.pl
Dla użytkowników z wykupionym abonamentem został udostępniony dokument Fotograf wraz z materiałem instruktażowym. Fotografy to cyfrowe podkłady graficzne imitujące stare zniszczone fotografie. Komponując z fotografem współczesne zdjęcie uzyskujemy niepowtarzalny klimat graficzny imitujący fotografię wykonaną wiele lat wcześniej. Udostępniony dokument pochodzi z CD Fotografy 4.
Więcej>>

Konkurs ADAA 

cherub.pl
Trwają zapisy na 13 edycję konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA) organizowanego przez firmę Adobe. Konkurs adresowany jest do studentów z całego świata zajmujących się ogólno pojętym projektowaniem graficznym na produktach Adobe. Regulamin, zapisy i więcej o konkursie na stronie adobeawards.com
Więcej>>

Cyberfoto 2013 

cherub.pl
Cyberfoto 2013 to XVI Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji. Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania. Konkurs idealny dla użytkowników Photoshopa. Prace zgłoszeniowe można nadsyłać do 10 kwietnia 2013r. Pełen regulamin konkursu na cyberfoto.czest.pl
Więcej>>

Walentynka 2 

photoshop.sklep.pl
Walentynka 2 to projekt kartki przygotowany do druku na drukarkach domowych. Kartka posiada część frontową i tylną. Projekt składa się z warstw. Można go uzupełnić własnym tekstem lub innym obiektem graficznym. Wnętrze kartki można uzupełnić dowolnym wydrukiem lub wpisać odręcznie dodatkowe życzenia.
Projekt kartki można dostosować do zbliżającego się Dnia Kobiet lub innej okoliczności.
Więcej>>

Kalendarze 2013 

photoshop.sklep.pl
Kalendarze to gotowe szablony dokumentów wspomagające projektowanie własnych kalendarzy na rok 2013. Wystarczy umieścić w dokumencie fotografię rodzinną lub dowolnie inną. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku. Nie czekaj na ostatnią chwilę. Już dziś przygotuj prezenty w postaci kalendarzy z własnymi fotografiami.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@op.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2013 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.