Newsletter Cherub Gallery - kwiecień 2012 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Piksele otoczki

Podczas wycinania obiektów, bardzo często uzyskujemy wokół nich widok otoczki. Są to dołączone do obiektu piksele pochodzące z krawędzi zaznaczenia. W zależności od tła z jakiego dokonujemy selekcji może to być otoczka biała, czarna lub aureola o innym przebarwieniu. Po przeniesieniu obiektu na nowe tło efekt ten może być zbyt zauważalny.
Polecenia usuwające takie niedokładności mamy dostępne z pozycji menu Warstwa>Usuwanie otoczki (Layer>Matting).
Pierwsze z nich Bez aureoli (Defringe) stosuje się najczęściej jeżeli obiekt był wyselekcjonowany z wielokolorowego tła. Działanie tego polecenia polega na zastępowaniu pikseli krawędzi kolorem pikseli sąsiadujących, których wartość szerokości wpisujemy w wyświetlonym oknie dialogowym.
Kolejne polecenia dostępne w menu Warstwa>Usuwanie otoczki (Layer>Matting) to Usuń czarną otoczkę (Remove Black Matte) i Usuń białą otoczkę (Remove White Matte).
Jeżeli wyselekcjonowaliśmy obiekt z czarnego jednolitego tła, który wstawiliśmy na jasne nowe tło, używamy polecenia Usuń czarną otoczkę (Remove Black Matte) pozbywając się tym samym zbędnych czarnych pikseli na krawędzi obiektu. Na odwrót w przypadku selekcjonowania z jednolitego tła białego.
Od wersji CS5 wzwyż doszło również polecenie Oczyszczanie kolorów (Color Decontaminate) zastępujące kolory tła w kolorowych otoczkach barwą zaznaczonych pobliskich pikseli.
Opcję tą z większym wpływem na jej działanie mamy również dostępną w oknie dialogowym Popraw krawędzie (Refine Edge) dostępnym z pozycji zastosowanego narzędzia selekcji.

Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

 

Vintage efekt 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Vintage efekt to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod uzyskania efektu Vintage. Jest to efekt charakteryzujący się wyblaknięciem tradycyjnych fotografii pozostawiający przewagę kolorystyczną cyjanu lub magenty.
Więcej>> 

Nowości Photoshop CS6 
cherub.pl 

Film autorstwa Eduweb prezentujący wybrane, nowe funkcje Photoshopa CS6.
Więcej>>

Spolszenie Lightroom 4 
cherub.pl

Dzięki uprzejmości Wimal użytkownicy Cherub Gallery mają możliwość pobrania spolszczenia dla Photoshop Lightroom w wersji 4. Spolszczenie interfejsu może zawierać błędy jednak w znaczący sposób ułatwi pracę osobą nie znającym języka angielskiego.
Więcej>>

Spolszczenie Lightroom 3 
cherub.pl

Dzięki uprzejmości Wimal użytkownicy Cherub Gallery mają możliwość pobrania spolszczenia dla Photoshop Lightroom w wersji 3. Spolszczenie interfejsu dla platformy Windows może zawierać błędy jednak w znaczący sposób ułatwi pracę osobą nie znającym języka angielskiego.
Więcej>>

Ekrany robocze Photoshopa 
cherub.pl

Zapoznaj się z interfejsem najnowszej wersji Photoshopa CS6 (13) i jego wcześniejszymi wydaniami.
Więcej>>

Brakujące zasoby 
cherub.pl

Od wersji Photoshop CS4, CS5 część zasobów programu nie jest instalowana wraz z produktem. Zawartość brakujących plików jest dostępna do pobrania na stronie producenta, co opisuje materiał Brakujące zasoby w CS5 dostępny na cherub.pl. Od czasu udostępnienia artykułu na witrynie Adobe zostały dokonane zmiany, które spowodowały, iż pliki do pobrania nie znajdują się w miejscach opisanych w materiale. Osoby mające problem z odnalezieniem plików na stronie producenta, mogą skorzystać z zaktualizowanego artykułu.
Więcej>>

NADCHODZI CZAS KOMUNII

Zestaw komunijny 

photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Niebawem czas Komunii Świętych. Już dzisiaj zaplanuj edycję wykonanych na uroczystości fotografii.
Zestaw komunijny to płyta CD z zawartością sześciu motywów o tematyce komunijnej i tutoriale instruktażowe. Motywy zostały wyselekcjonowane z poszczególnych płyt CD jakie można kupić na photoshop.sklep.pl. Zawartość idealnie nadaje się dla osób, które chcą uatrakcyjnić zdjęcia komunijne własnych pociech. Wystarczy wkomponować w dokumenty dowolne fotografie, aby otrzymać ciekawe efekty graficzne nad uzyskaniem których należałoby spędzić wiele czasu. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym znajdującym się na nośniku.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@op.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2012 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.