Newsletter Cherub Gallery - czerwiec 2011 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Pakiety obrazów

Jedną z możliwości jaką daje Photoshop (od wersji CS3) jest tworzenie pakietu obrazów. Pakiet powala umieścić na jednym dokumencie grupę kopii jednego lub wielu obrazów. Obrazy mogą zostać rozmieszczone na jednej stronie lub grupie warstw. Możliwość wyboru wielu opcji pozwala na dostosowanie dokumentu wedle własnych potrzeb.

Wybieramy z menu Plik>Automatyzuj>Pakiet obrazów (File>Automate>Picture Package).
W wyświetlonym oknie dialogowym w grupie Obrazy źródłowe (Source Images) rozwijamy pole Użyj (Use) i wskazujemy jedną z dostępnych opcji ładowania, na przykład Plik (File).

Za pomocą przycisku Przeglądaj (Browse) wskazujemy jeden z plików jaki chcemy umieścić w pakiecie. Obraz zostanie załadowany do wszystkich elementów grupy Układ (Layot).

Klikając w poszczególny element mamy możliwość załadowania w to miejsce nowego obrazu.

W grupie Dokument (Document) znajdują się opcje pozwalające wybrać Rozmiar strony (Page Size), Układ (Layot), Rozdzielczość (Resolution) i Tryb kolorów (Mode).

Przy zaznaczonej opcji Spłaszcz wszystkie warstwy (Flatten All Layers) uzyskamy dokument wynikowy składający się z warstwy tła Background i jednej warstwy złożonej z obrazów widocznych w grupie Układ (Layot). Odznaczając tą opcję uzyskamy dokument wynikowy składający się z wielu warstwy.

W grupie Etykieta (Label) mamy możliwość dodania do pakietu dowolnego tekstu, ustalając jego treść, rozmiar czcionki, kolor, krycie, położenie itp. 

Opcja Edytuj Układ (Edit Layout) znajdująca się w prawym dolnym rogu okna dialogowego Pakiet obrazów (Picture Package) pozwala na utworzenie własnego wyglądu układu. Innego, od domyślnie dostępnych w grupie Dokument (Document).

PROMOCJA Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

LOMO efekt 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
LOMO efekt to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod edycji fotografii stylizując ją na efekt LOMO.
Nazwa efektu wzięła się od radzieckiego aparatu fotograficznego marki Łomo (Leningraskoe Optiko Mechanitsheskoe Objedinienie).
Więcej>> 

Stara fotografia 
photoshop.sklep.pl 
photoshop.sklep.pl
Stara fotografia to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod na uzyskanie graficznych elementów charakterystycznych dla fotografii z wcześniejszej epoki, takich jak postrzępione krawędzie, popękania, kolorystyka itp.
Więcej>>

Fotodesign 04 
photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Fotodesign 04 to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod zmiany charakterystyki portretu wydobywając na nim, w specyficzny sposób, rysy portretowanej osoby.
Więcej>>

Drzewo genealogiczne 
cherub.pl
cherub.pl
Dokument Drzewa genealogicznego pozwalający na utworzenie tablicy przodków. Dokument składa się z warstw, które można w łatwy sposób poddać dalszej edycji dopasowując je do własnych potrzeb.
Każdy element dokumentu można usunąć lub powielić. Jak tego dokonać zostało opisane w materiale instruktażowym.
Rozmiar Drzewa genealogicznego to 3543 x 2362 pikseli (30 x 20 cm.) i rozdzielczości 300 ppi. Waga 70 Mb.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@neostrada.pl
tel.: +48 695 932 603

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2011 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.