Newsletter Cherub Gallery - czerwiec 2010 (1)
Cherub Gallery

Tips & Tricks

Tworzenie winiety za pomocą selekcji
Winiętę na obrazie możemy wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie winiety.
Wybieramy narzędzie Zaznaczenie eliptyczne (Elliptical Marquee Tool). tworzymy owalną selekcję zaznaczając miejsce na obrazie, które pozostanie w oryginalnej ostrości.
Zmiękczamy krawędzie zaznaczenia wybierając z menu Zaznacz>Zmień>Wtapianie (Select>Modify>Feather). W starszych wersjach programu jest to polecenie Zaznacz>Wtapianie, bez kategorii Zmień. W wyświetlonym oknie dialogowym ustalamy promień wtapiania, co najmniej 15 pikseli. Promień wtapiania będzie różny w zależności jak dużych rozmiarów edytujemy fotografię. Odwracamy selekcję wybierając z menu Zaznacz>Odwrotność (Select>Inverse). Z menu wybieramy Filtr>Rozmycie>Rozmycie gaussowskie (Filter>Blur>Gaussian Blur). W wyświetlonym oknie dialogowym parametrem Promień (Radius) ustawiamy stopień rozmycia wedle własnych potrzeb. Akceptujemy OK.

Wypełnianie selekcji kolorem
Mając utworzoną selekcję na dokumencie wybieramy z menu Edycja>Wypełnij (Edit>Fill).
W wyświetlonym oknie dialogowym w polu Użyj (Use) wskazujemy Kolor (Color). W wyświetlonym oknie dialogowym ustalamy barwę wypełnienia wedle własnych potrzeb i akceptujemy OK.
Pozbywamy się zaznaczenia wybierając z menu Zaznacz>Usuń zaznaczenie (Select>Deselect).

Bestseller

Photoshop MIX
Photoshop MIX to wspaniały mega zestaw dla użytkowników Photoshopa. Jest to płyta DVD z zawartością 10 płyt CD jakie można kupić w Photoshop Sklep. Jaka zawartość znajdzie się na DVD zależy tylko od Ciebie. Ty decydujesz o konfiguracji zawartości, wedle własnych potrzeb.
Więcej>>

photoshop.sklep.pl

Inne bestsellery 
Oprócz płyty Photoshop MIX innymi bestsellerami sprzedawanymi w Photoshop Sklep są również tutoriale instruktażowe i płyty CD z dodatkami do Photoshopa.
Aby zapoznać się z pełną ofertą najbardziej popularnych produktów zapraszam do kategorii Bestseller znajdującej się w Photoshop Sklep.
Więcej>>

Archiwum

Newsletter
Jeżeli nie otrzymałeś/aś wcześniejszych newsletterów, możesz je pobrać klikając w poniższy baner.

Osoby zapisane na Newsletter otrzymują okresowo biuletyn informacyjny rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej. Aby otrzymywać Newsletter należy skorzystać z opcji Zapisz się na newsletter dostępnej w prawym dolny rogu Photoshop Sklep.

W zawartości biuletynu znajdują się wybrane informacje witryny cherub.pl oraz photoshop.sklep.pl.
Wszystkie wiadomości dotyczą tylko Photoshopa i tematów pokrewnych. Dodatkowo każdy biuletyn zawiera porady typu Tips & Tricks.

photoshop.sklep.pl

Photoshop Instruktor 2 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Instruktor 2 to nośnik z materiałami instruktażowymi opisującymi zastosowania edycyjne na obrazie. Jest to obszerny e-book zawierający 50 tutoriali PDF, dzięki którym nauczysz się obróbki fotografii w programie Adobe Photoshop. Instruktor 2 to kontynuacja bestsellerowej CD Instruktor 1. Nośnik zawiera część odświeżonych materiałów z pierwszej wersji i nowe tutoriale instruktażowe przedstawiające edycję zdjęć w Adobe Photoshop.
Zapraszam>> 

Camera Raw 6.1 
by cherub.pl 

Została udostępniona finalna wersja wtyczki Camera Raw 6.1. Oprócz wsparcia dla nowych modeli aparatów nowa wersja zawiera również między innymi funkcję korekt wad obiektywu oraz poprawione błędy zauważone w starszej wersji. Wtyczkę można pobrać na stronie producenta Adobe.
Więcej>>

PSD Photoshop gratis 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Software, użytkownicy Photoshopa mają dostęp do pełnego wydania w pliku PDF, czasopisma PSD 07/2010 (52).
Więcej>>

Cross processing 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Cross processing to tutorial instruktażowy opisujący jedną z metod zmian kolorystycznych fotografii. Crossowanie jest to proces fotograficzny uzyskiwany w tradycyjnej fotografii za pomocą mieszania chemikaliów. Wykorzystując Photoshopa możemy taki efekt uzyskać manipulując na każdym z barwnych kanałów.
Więcej>>

Tworzenie starej kartki papieru 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Tworzenie starej kartki papieru to tutorial instruktażowy opisujący wykonanie starej, zniszczonej kartki. Tak wykonane podłoże cyfrowe można wykorzystać w dalszym procesie edycyjnym wpisując na nim tekst okolicznościowy lub dowolnie inny.
Więcej>>

Efekt Rarindra Prakarsa
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Efekt Rarindra Prakarsa to tutorial instruktażowy opisujący przemianę fotografii. Jest wiele prób imitacji fotografii wykonanych przez Rarindra Prakarsa. Fotografie tego autora charakteryzują się bajkowym klimatem o miękkim i ciepłym nasyceniu barw.
Więcej>>

Łączymy pokolenia 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Łączymy pokolenia to tutorial instruktażowy opisujący fotomontaż dwóch fotografii.
Więcej>>

Wyostrzanie krawędzi 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Wyostrzanie krawędzi to tutorial instruktażowy opisujący kolejną z metod wyostrzania obrazu.
Więcej>>

Tatuaż
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Tatuaż - komponowanie motywu to tutorial instruktażowy opisujący tworzenie cyfrowego tatuażu. W materiale została opisana metoda komponowania na ciele modelki jednej z grafik Doriana Cleavengera.
Więcej>>

Portret nieformalny 
by photoshop.sklep.pl
photoshop.sklep.pl
Portret nieformalny to tutorial instruktażowy opisujący edycję fotografii o słabej jakości technicznej. Portretem nieformalnym nazywamy wykonanie fotografii z znienacka. Portretem takim staramy się uwiecznić emocjonalną chwilę życia.
Więcej>>

KONTAKT - PPHU CHERUB

e-mail podstawowy: cherub@cherub.pl
e-mail awaryjny: cherub@neostrada.pl
tel.: +48 606 926 628

gg: 2829883
skype: cherub72
tlen: cherub72
msn: cherub

Copyright (C) 2009 - 2010 Cherub Gallery All rights reserved.
_________________________________________________________

Jeżeli znasz osoby, które mogą być zainteresowane otrzymanym Newsletterem, prześlij go korzystając z opcji Prześlij dalej znajdującej się w menu programu pocztowego.